Zasady bezpieczeństwa w Bibliotece

Szanowni Czytelnicy, 

Przypominamy, że pracownicy oraz użytkownicy Biblioteki powinni bezwzględnie stosować się do zasad profilaktycznych przedstawianych i aktualizowanych przez Główny Inspektorat Sanitarny i Ministerstwo Zdrowia.

Zachęcamy do dezynfekcji rąk przed wejściem do Biblioteki.

Przypominamy o możliwości zwrotów książek w całodobowej wrzutni usytuowanej na zewnątrz gmachu – Grażyńskiego 53.

 

  

Opłaty za nieterminowy zwrot dokumentów

W przypadku niedotrzymania terminu zwrotu wypożyczonych dokumentów pobiera się karę w wysokości określonej w cenniku opłat w systemie biblioteczno-informacyjnym Biblioteki Uniwersytetu Śląskiego.
Opłaty można dokonać: 

  • -przez system PayU (opcja jest dostępna po zalogowaniu się, w zakładce “Konto użytkownika”, w sekcji “Opłaty – nierozliczone”)
  • -przelewem na konto:

PL  41 1050 1214 1000 0024 1575 8180

W tytule wpłaty należy wpisać: kara za przetrzymanie, imię i nazwisko Czytelnika. Bez tych informacji nie będzie możliwe zidentyfikowanie wpłaty. Konieczne jest również przesłanie potwierdzenia przelewu na adres: bns@us.edu.pl  lub dostarczenie bankowego potwierdzenia do Wypożyczalni BNS.

Sprawy niewymagające pobytu w Bibliotece i/lub bezpośredniego kontaktu z pracownikami należy załatwiać online lub telefonicznie.
e-mail: bns@us.edu.pl
tel.:    32 3599 807    32 3599 815     32 3599 708


UWAGA!     Ze względu na sytuację epidemiologiczną organizacja i godziny pracy Biblioteki mogą ulec zmianie w trakcie roku akademickiego. Prosimy o sprawdzanie komunikatów na stronie https://bns.us.edu.pl,